Noviny v Botswane a "Sala Sentle"

Autor: Abal Magdolius | 9.1.2005 o 19:57 | Karma článku: 4,54 | Prečítané:  1220x

Vy ste si všimli, že ja píšem na konci blogu Sala Sentle, čo značí Do Videnia. Pýtate sa možno vy, že prečo ja takto končím každý článok. Odpoveď je jednoduchá - noviny v Botswane je už dlhá tradícia aj v Setswana písať. Pred vyhlásením slobody písalo sa v Angličtine.

Noviny v Botswane majú dlhú tradíciu v Setswana, čo značí prebranie Setswana kultúry a prvkov Botswana. Sala Sentle je spojené so slušnosť k iným ľuďom. My hovoríme v Botswane Sala Sentle vždy ako rozlúčenie. Pisatelia článkov v Setswana zobrali túto slušnosť ako rozlúčenie. Odvtedy oni používaju Sala Sentle v článkoch, ktoré napísali.

To znamená, že tento článok končí sa s slovom (fráza) Sala Sentle - Do Videnia. To vyzerá smiešne pre cudzincov z Európy alebo Slovensko. Ale to je tak, že každý článok ako úcta k tradícii čo začali oni písať po Setswana noviny prvé, odvtedy dodržuje sa. Takže v každom článku vy nájdete po prečítaní frázu Sala Sentle. Je to už ľudová slušnosť pozdraviť na konci.

Nedivte vy sa, ale ja skončím so slovom Sala Sentle (Do videnia).
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Prečo má charizmu len pár vyvolených. Aká je tá vaša?

Buď sa s ňou narodíte, alebo nie. Je to dar od Boha, čaro, ktoré sa nedá získať, alebo platí, že stačí dobrý tréning a charizma naskočí ako motor?

EKONOMIKA

Firmy začnú zverejňovať základný plat už v inzeráte

Povinnosť zverejňovať základnú zložku mzdy sa netýka verejnej správy.

KOMENTÁRE

Rozdeľuje nás chudoba, nie nevedomosť

Dlhodobý nedostatok peňazí je nesmierne poučná skúsenosť


Už ste čítali?